O NASZEJ FIRMIE

OZONOWANIE

Docieramy tam, gdzie nie dociera ludzkie oko

parallax background

Docieramy tam, gdzie nie dociera ludzkie oko

Pod nazwą Ozoner nie kryje się tajemniczy „ktoś”, ani anonimowa machina korporacyjna. Jesteśmy grupą ludzi, przyjaciół i współpracowników; jesteśmy specjalistami we własnym zawodzie. Stawiamy na wysokie kompetencje zespołu.

Stale poszerzamy naszą wiedzę w zakresie ozonowania o coraz to powszechniejsze i dostępne badania i doświadczenia, a także inwestujemy w nowoczesny sprzęt, umożliwiający wykonie usługi na wysokim poziomie, w możliwie krótkim czasie. Dlatego kiedy następnym razem będziesz poszukiwać firmy zajmującej się dezynfekcją, pamiętaj o potrójnej mocy tlenu, którą oferuje Ozoner.

Ozonowaniem zajmujemy się zawodowo. Po ustaleniu szczegółów i zakresu usługi, przyjeżdżamy na miejsce, rozkładamy aparaturę, przeprowadzamy dezynfekcję i znikamy. Szybko, sprawnie, komfortowo.

Ozon jest silnym związkiem bakteriobójczym, ale trzeba wiedzieć jak z niego korzystać. Naturalnie występuje w górnej warstwie atmosfery, w tzw. ozonosferze, a po burzy z piorunami również w niższych warstwach i jest odpowiedzialny za charakterystyczny, rześki zapach po burzy. Można go również wytworzyć w sposób sztuczny w specjalnych generatorach, i to właśnie robimy. Poprzez małe wyładowania elektryczne, wytwarzany jest ozon, identyczny z naturalnym.

Naszym zadaniem jest dbanie o to, by cały proces był skuteczny i całkowicie bezpieczny. Dzięki systematycznym szkoleniom, obszernej wiedzy na temat ozonu oraz specjalistycznym urządzeniom, jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość usług. Ozonowanie pomieszczeń jest całkowicie bezpieczne pod warunkiem zachowania należytych środków ostrożności. W naszej pracy nie tylko zajmujemy się samą dezynfekcją, ale też dbamy o to, by proces przebiegł szybko i bezproblemowo. Działamy w sektorze prywatnym i publicznym, dysponujemy możliwościami dezynfekcji obszernych hal produkcyjnych czy sal widowiskowych.

Ozon jest silnym, a przy tym bardzo bezpiecznym środkiem bakteriobójczym. Urządzenia których używamy, produkują na miejscu ozon z tlenu znajdującego się w powietrzu. Po zakończeniu procesu ozonowania, ozon rozpadając się wraca do postaci tlenu.

Ozon (O3) jest nietrwałą cząsteczką trójatomowego tlenu, która bardzo szybko się rozpada do postaci dwuatomowej (O2). Ozon i tlen są pierwiastkami niezbędnymi do życia. Tlenem oddychamy, natomiast ozon gromadzi się w górnych warstwach atmosfery i chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV, czasami może też powstawać w niższych warstwach atmosfery na skutek burzy z wyładowaniami elektrycznymi, ale bardzo szybko wraca do postaci czystego tlenu. Ozon ma działanie bakterio i wirusobójcze, ponadto pozostawia po sobie przyjemny, świeży zapach „jak po burzy”, i między innymi dlatego jest chętnie wykorzystywany jako środek odświeżająco-dezynfekujący powietrze.

Zasada powstawania alotropowej odmiany tlenu jest identyczna, jak w naturalnym środowisku. W generatorze wywoływane są sztuczne wyładowania elektryczne, pioruny, które sprawiają że cząsteczki tlenu łączą się nie w pary lecz w potrójne wiązania O3. Wydajność tego procesu jest różna i zależy od mocy generatora. Pracujemy na zaawansowanych technologicznie urządzeniach przemysłowych, które dzięki zastosowaniu najnowszej generacji elektrod wyładowań koronowych, uzyskały bardzo wysoką wydajność w jednym urządzeniu przenośnym. Ozon działa dużo szybciej i skuteczniej od chloru, popularnego środka dezynfekującego. Nie pozostawia przy tym niebezpiecznych odpadów i przykrego, ostrego zapachu, charakterystycznego dla chlorowanych powierzchni. Ponieważ ozon jest gazem, dociera w najskrytsze zakamarki i wgłębienia – tam, gdzie żaden inny środek nie ma szans zadziałać. Są to np. wnętrza tapicerek, ubrania, drobne szczeliny, jak też głębokie zakamarki szybów wentylacyjnych.